Członkowie naszego KLUBU PTTK w Berlinie im. W. Korfantego odbyli wycieczkę krajoznawczą pn. „Wielkopolska 2023”. W pierwszym dniu zwiedzili Muzeum Bambrów Poznańskich, które powstało w Poznaniu w 2003 roku dzięki wysiłkom Towarzystwa Bambrów Poznańskich a także pomocy i życzliwości Poznaniaków oraz licznym sponsorom. Muzeum to unikalna placówka kulturalna, w której zapoznać się można z historią osadników z Bambergu, przybyłych na ziemie poznańskie w XVIII wieku oraz kulturą wsi wielkopolskiej. Następnie swoje zdolności doskonalili w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Wszyscy poznali recepturę i sposób wypieku oraz mogli delektować się ich smakiem. Kulminacyjnym punktem programu była wizyta w pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Członkowie Klubu historię katedry, podziemia, Drzwi Gnieźnieńskie oraz Muzeum Archidiecezjalne. Wizyta została zakończona na Trakcie Królewskim. Ciekawym elementem było obejrzenie Parku Miniatur w Pobiedziskach, gdzie skupione są najważniejsze zabytki architektury na terenie Wielkopolski. W ostatnim dniu zawitali do Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera. Była to świetna lekcja przyrody i kultury o innych krajach. Zakończenie wycieczki odbyło się w Kórniku – Arboretum gdzie uczestnicy zapoznali się z wybranymi roślinami i historią powstania tego miejsca. W trakcie wycieczki była okazja na wspólne śpiewanie, biesiadowanie, integrację i przeżywanie miłych chwil w gronie członków Klubu PTTK.